Træningstilbud

Holdtræning

Vi tilbyder træning på hold med og uden sygesikringstilskud. Holdtræningen foregår i vores træningscenter på Esperance alle 2, 2920 Charlottenlund, eller på Strandvejen 102 E og Strandvejen 104 A i Hellerup.

Spørg i receptionen, hvis du gerne vil vide mere om vores hold,
eller ring på telefon 39 62 95 20.

Mandag
08.00-09.00 Rehab morgenhold | Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2
09.30-10.30 Stangtræning (udendørs) | Mette Nørgaard | Strandvejen 102
 
09.30-10.15 Seniorstyrke morgen | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
10.00-10.30 Biocircuit | Magnus Wildt Dalsgard | Strandvejen 104 
10.15-11.00 Seniorstyrke formiddag | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
10.30-11.30 GLAD hofte/knæ Mette Nørgaard | Strandvejen 102
11.00-11.45 Blandet styrketræning | Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2

11.30-13.00 Rygpatienter | Dorrit Finn Poulsen | Strandvejen 102 
11.45-12.30 Blandet styrketræning | Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2 
12.00-13.00 Styrke og balance kvinder 80+ | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
13.15-14.45 Efterfødselshold Vibe Jeppesen | Strandvejen 102 
14.30-15.30 Senior styrketræning Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
15.00-16.30 Rygpatienter | Dorrit Finn Poulsen | Strandvejen 102 
16.30-17.30 FysioPilates | Isabel Munoz Strandvejen 102 
16.30-18.00 GLA:D hofte/knæ Thomas Kaas | Esperance Allé 2
17.30-18.00 Biocircuit | Siri Mie Loftheim | Strandvejen 104A
19.00-20.30 Rygpatienter | Dorrit Finn Poulsen | Strandvejen 102 

Tirsdag
07.00-08.00: Genoptræning morgenfriske | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
08.00-09.00: Genoptræning Nikolai Sherling Strandvejen 102 
09.30-10.30: Seniorstyrke morgen Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
10.30-12.00: GLA:D knæ og hofte | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
11.00-12.00: Funktionstræning Nicolai Lykke Rasmussen | Strandvejen 102 
13.00-14.00: Funktionstræning | Mette Nørgaard | Strandvejen 102
13.00-13.30: Biocircuit | Isabel Múnez | Strandvejen 104A
15.30-16.30: Genoptræning | Ashraf Tayeb Albani | Esperance Allé 2
17.00-17.30: Biocircuit Ismar Ibrakovic | Strandvejen 104 A 
17.00-18.00: Styrketræning i maskiner Mette Nørgaard | Esperance Allé 2 
17.00-18.30: Ryghold | Dorrit Finn Poulsen Strandvejen 102 
18.00-19.00: Styrketræning i maskiner | Mette Nørgaard | Esperance Allé 2 

Onsdag
09.00-10.00: FysioFlow Vibe Jeppesen Strandvejen 102 
09.30-10.30: Seniorstyrke | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
11.00-11.45: Blandet styrketræning | Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2 
11.00-12.30: Blandede diagnoser | Dorrit Finn Poulsen | Strandvejen 102 
11.45-12.30: Blandet styrketræning
| Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2 
12.00-13.00: GLAD hofte/knæ | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
14.30-15.30: Senior styrketræning | Thomas Kaas | Esperance Allé 2
15.30-16.30: GLA:D hofte/knæ | Mette Nørgaard | Strandvejen 102

16.30-17.15: Rehabhold 1 | Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2 
16.30-17.30: FysioYoga | Isabel Munoz | Strandvejen 102 
17.15-18.00: Rehabhold 2 | Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2 
17.30-19.00: Neu. samt bækken/ryg | Dorrit Finn Poulsen | Strandvejen 102 
17.00-18.00: Biocircuit | Isabel Múnoz | Strandvejen 104A

Torsdag
07.00-08.00: Genoptræning morgenfriske | Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2 
08.00-09.00: Genoptræning  | Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2 
08.00-09.00: Genoptræning | Magnus Wildt Dalgard | Strandvejen 102
09.30-10.30: Stangtræning (udendørs) | Mette Nørgaard | Strandvejen 102 
09.30-10.15: Seniorstyrke morgen | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
10.15-11.00: Seniorstyrke formiddag | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
10.30-11.30: GLA:D hofte/knæ | Mette Nørgaard | Strandvejen 102 
11.45-13.15: Efterfødselshold Vibe Jeppesen Strandvejen 102 
12.00-12.45: Styrke og balance, kvinder 80+ | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
12.45-13.45: GLA:D knæ og hofte | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
17.00-18.30: Fødder/ankler, ryg, skulder/nakke | Dorrit Finn Poulsen | Strandvejen 102
17.30-18.00: Biocircuit | Nikolai Sherling | Strandvejen 104 A
 

Fredag
07.00-08.00: Rehabhold | Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2 
08.00-09.00: Parkinson-hold Nikolai Sherling Strandvejen 102 
09.30-10.30: Seniorstyrke morgen Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
09.30-10.30: Funktionstræning | Mette Nørgaard | Strandvejen 102
10.00-10.30: Biocircuit | Magnus Wildt Dalgard | Strandvejen 104A
10.30-11.30: Allround træning | Mette Nørgaard | Strandvejen 102
10.45-12.00: GLA:D knæ og hofte | Thomas Kaas | Esperance Allé 2 
11.30-12.30: Styrkehold | Ashraf Tayeb Elbali | Esperance Allé 2 
12.30-13.30: Senior styrketræning Thomas Kaas | Esperance Allé 2
14.15-15.15: GLA:D hofte/knæ | Mette Nørgaaard | Strandvejen 102

Der tages hensyn til individuelle behov på samtlige træningshold.

*) = Udenfor Sygesikringen; kræver ikke lægehenvisning

Scroll til toppen